Звільнення в Microsoft змусили фінів звернутися до ЄС за допомогою

win2-010616

Фінляндія попросить у Євросоюзу фінансової підтримки з-за того, що корпорація Microsoft планує скорочення персоналу в цій країні. Про це ТАСС повідомили в Мінекономіки Фінляндії у вівторок, 31 травня.

Відомство на початку осені має намір звернутися з відповідною заявкою в Європейський фонд допомоги адаптації до глобалізації. Фінський міністр економіки Оллі Рен заявив, що знання висококласних фахівців, звільнених з Microsoft, повинні «максимально швидко знайти застосування». «Підтримка ЄС допоможе нам у сформованому положенні», — впевнений чиновник.

Агентство зазначає, що на розгляд заяв про фінансову допомогу в Євросоюзі, як правило, йде до півроку.

У травні Microsoft оголосила про намір звільнити більше 1,8 тисячі співробітників мобільного підрозділу. З них 1350 робочих місць з числа тих, що планується скоротити, перебувають у фінському філії Microsoft Mobile Oy (офіси компанії розташовані в Тампере і Еспоо).

18 травня Microsoft продала свій бізнес з виробництва «кнопкових» телефонів компанії Nokia FIH Mobile — доньці китайської Foxconn, на заводах якої виробляються смартфони iPhone і інша популярна споживча електроніка. У рамках угоди у власність останньої також переходить фабрика Microsoft в Ханої. 4,5 тисячі співробітників американської корпорації, відповідальним за виробництво телефонів Nokia, запропоновано перейти в Foxconn.

Протягом останніх трьох років Microsoft звільнила більше 3 тисяч співробітників у Фінляндії, а також закрила центри досліджень і розробок у містах Сало та Оулу.