Знайдені самі «незаймані» води океану

456-db1-62-b37

Геофізики з США виявили найбільш «незаймані», на їх думку, води Світового океану, які протягом сотень років не взаємодіяли з атмосферою планети. Дослідження опубліковане в журналі Nature Geoscience, коротко про нього повідомляється на сайті Вашингтонського університету.

Вчені з’ясували, що на глибині більше трьох кілометрів у Південному океані, що оточує з усіх боків Антарктиду, вода не піднімалася на поверхню ще з тих часів, коли на планеті не була настільки виражена активність людини (до глобального потепління). Як пояснюють геофізики, вода в Світовому океані досить швидко і на великих глибинах перемішується. Особливо це характерно для екваторіальних і північних територій, де холодна рідина з глибин, вступаючи на поверхню, нагрівається.

Між тим в районі Антарктиди, як показало дослідження, проведене за допомогою GDAC (Global Data Centres), холодні глибинні води гальмують глобальне потепління. Раніше вчені у своїх кліматичних моделях використовували таке припущення, але не мали в своєму розпорядженні чисельні оцінки його масштабів.