Швейцарія почне висмоктувати вуглець з атмосфери

123-be-97-920-010616

Швейцарська компанія Climeworks створить перший в світі комерційний завод, що висмоктує вуглекислий газ з атмосфери Землі.

З’єднання потім планується продавати сільськогосподарським виробникам. Про це повідомляє New Scientist.

Перший завод компанії планується відкрити у вересні або жовтні 2016 року. Будівництво буде вестися недалеко від Цюріха. В якості технології висмоктування вуглекислого газу буде використовуватися технологія DAC (Direct air capture).

Метод прямого захоплення і очищення повітря передбачає використання волокнистого губчастого фільтруючого матеріалу, який просочений спеціальними хімічними речовинами (амінами — похідними аміаку, які зв’язуються з вуглекислим газом). Проходить через цей фільтр повітря очищається від вуглекислого газу. Аналогічні технології використовуються на МКС і підводних човнах.

Оцінки Американського фізичного товариства вказують на те, що вартість тонни вуглекислого газу дорівнює 600 тисячам доларів. Команда Climeworks сподівається знизити ціну і зробити DAC рентабельною.

Очікується, що в добу завод буде збирати від двох до трьох тонн газу (щороку люди викидають в атмосферу 40 мільярдів тонн парникових газів). Проект компанії Climeworks підтриманий Швейцарським федеральним управлінням енергетики.