Рішучі реформи: Суди конфіскували у корупціонерів за рік всього $ 5 тисяч

За підсумками 2018 року по рішенням судів у корупціонерів в бюджет конфіскували 140,6 тис. грн, що за курсом Національного банку на кінець року становить $ 5 010.

Про це повідомив голова експертної організації StateWatch Гліб Канівський на підставі наданих Держказначейства даних, передає Українська правда.

Кошти отримані за бюджетною статтею, яка включає як конфісковані гроші, так і кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційних правопорушень.

Відповідно до закону про держбюджет на 2018 рік, до кінця року уряд планував повернути в бюджет 4,7 млрд грн, конфіскованих судами у корупціонерів. Ці кошти протягом минулого року повинні були бути витрачені на децентралізацію, ремонт доріг і створення єдиної системи авіаційної безпеки.

Разом з тим, за інші злочини, не пов’язані з корупцією, за рік конфіскували понад 78 млн грн. Зокрема, від реалізації конфіскованого майна за матеріалами митних органів надійшло 13 млн грн, від реалізації конфіскованого майна за матеріалами всіх правоохоронних органів — 3,8 млн грн. Національної та іноземної валюти за матеріалами митних органів конфіскували майже на 37,6 млн грн, а за матеріалами правоохоронних органів — 23,6 млн грн.