Прокуратура і ДБР не змогли арештувати 5 обленерго російської групи VS Energy

Державному бюро розслідувань (ДБР) та Офісу генерального прокурора не вдалося забезпечити арешт енергетичних активів групи VS Energy, пов’язаної із заступником голови Держдуми РФ Олександром Бабаковим та його партнерами.

Про це свідчить рішення Київського апеляційного суду від 11 травня, повідомляє Liga.net.

Прокурор Офісу генпрокурора Роман Тулін просив суд визнати пакети акцій «Херсонобленерго», «Кіровоградобленерго», «Житомиробленерго», «Рівнообленерго» та «Чернівціобленерго», що належать структурам групи VS Energy, речовими доказами у кримінальному провадженні та накласти на них арешт.

За даними слідства, представники VS Energy протиправно консолідували частину об’єктів енергетичної інфраструктури України та протягом тривалого часу завдавали шкоди Україні, підривали її суверенітет та територіальну цілісність.

Прокурор також вказував, що фінансово-промислова групою TOB «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна» входить до злочинної організації «Лужники», якою керують колишній президент московського футбольного клубу ЦСКА Євгеній Гінер, колишній віце-спікер Ради РФ, член комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Аолександр Бабаков та «злодій в законі» Міхаіл Воєводін, відомий на прізвисько Міша Лужнецький.

Проте суди обох інстанцій відмовилися заарештувати корпоративні права обленерго.

Своє рішення вони мотивували тим, що прокурор та слідство не змогли надати достатніх доказів на підтвердження свого клопотання. Угоди щодо придбання акцій обленерго свого часу були погоджені з Антимонопольним комітетом, а жодна посадова особа компаній не отримала підозри.

Як повідомлялося, енергетичні активи VS Energy в Україні до початку повномасштабного російського вторгнення знаходилися у процесі продажу групі ДТЕК Ріната Ахметова.