Математики передбачили переможців чемпіонату Європи з футболу

a_66-963-951-789

Математики з Інсбрукського університету створили статистичну модель, яка дозволяє передбачити результати чемпіонату Європи з футболу 2016 року з певною ймовірністю. За її прогнозами, Франція і Німеччина мають найбільше шансів стати переможцями турніру. Стаття опублікована на сайті EconPapers.

Для передбачення результатів чемпіонату вчені скористалися даними про ймовірні підсумки матчів чемпіонату, запозиченими у 19 букмекерів. Їх застосували до складної статистичної моделі, яка дозволяє моделювати всі можливі зустрічі команд і переможців.

Згідно цієї моделі, Франція стане переможцем турніру з імовірністю 21,5 відсотка, за нею йде Німеччина з імовірністю перемоги у 20,1 відсотка. Захищаюча титул чемпіона Іспанія виявляється на третьому місці в списку можливих переможців (13,7 відсотка). Англія і Бельгія є кращими з інших країн: 9,2 і 7,7 відсотка ймовірності виграшу відповідно. Модель також дозволяє передбачити, які з команд зустрінуться один з одним. Так як Франція і Німеччина є фаворитами в межах своїх груп, то існує велика ймовірність, що їх команди зустрінуться у півфіналі. Переможець матчу зустрінеться з Іспанією у фіналі. З-за того, що в 2016 році в чемпіонаті вперше беруть участь 24 команди, а не 16, ймовірності конкретних матчів нижче в порівнянні з прогнозами переможців. Ймовірність зустрітися з Іспанією у фіналі становить 5,7 відсотка для Франції та 5,4 відсотка для Німеччини.

Статистична модель довела свою надійність при прогнозуванні результатів двох останніх чемпіонатів Європи та чемпіонату світу. Проте вчені підкреслюють, що їх модель далека від того, щоб пророкувати результати матчів зі стовідсотковою ймовірністю, а оцінює ймовірність перемоги тієї чи іншої команди.