Індія збільшила відрив від Китаю за темпами економічного зростання

ekonomika-indii-010616

Темпи зростання економіки Індії в першому кварталі 2016 року склали 7,9 відсотка в порівнянні з тим же періодом попереднього року, повідомляє The Financial Times у середу, 1 червня.

У четвертому кварталі 2015 року ВВП країни виріс на 7,2 відсотка. Для порівняння, економіка Китаю в січні-березні сповільнилася до 6,7 відсотка. Таким чином, розрив у темпах зростання між двома країнами вперше перевищив один процентний пункт.

При цьому видання відзначає, що індійська економіка викликає більш змішане враження, якщо брати до уваги не тільки темпи зростання ВВП. Зокрема, ділова впевненість і обсяг банківських кредитів поки виглядають слабо.

Частина виборців звинувачують прем’єр-міністра Нарендру Моді і правлячу партію БДП в невиконанні обіцянок створювати по мільйону робочих місць кожен місяць. Саме стільки потрібно, щоб забезпечувати роботою молодих індійців.

З початку століття і до минулого року Китай був беззмінним лідером по зростанню ВВП серед найбільших країн світу. До 2009 року його економіка зростала в середньому на 9-10 відсотків, в останні кілька років — на 7-8 відсотків.

Темпи зростання ВВП КНР почали сповільнюватися до середини 2010-х років із-за зростання вартості робочої сили, а також з-за зайвого кредитування економіки, з яким нинішня влада бореться. Тим не менше за обсягом ВВП Китай все ще перевершує три інші найбільші країни, що розвиваються (Бразилію, Індію і Росію) разом узяті.