Google запатентувала систему «перемикання» між автопілотом і людиною

115845-60876-f86

Компанія Google запатентувала в США свою технологію зміни режиму руху з безпілотного на контрольований людиною.

Система являє собою просунуту версію адаптивного круїз-контролю, яка включається натисненням кнопки і відключається при втручанні водія.

Адаптивний круїз-контрль Google, судячи з ілюстрацій, призначений, в першу чергу, для машин з кермом і педалями, а не для досвідченого прототипу Google Car, який в перспективі може бути повністю безпілотним. Ймовірно, передсерійна версія такого «автопілота» може з’явитися на тестових машинах «Гугла» — хетчбек Toyota Prius (зображено на ілюстраціях; компанія використовувала його для обкатки більше трьох років тому), кросоверах Lexus або мінівен Chrysler Pacifica. Щоб водій зміг активувати «автопілот», повинні бути дотримані кілька умов.

Зокрема, важіль селектора КПП повинен перебувати в положенні Drive, фари й склоочисники повинні бути переведені в автоматичний режим, а сама машина повинна знаходитися по центру смуги руху. Крім того, перш ніж включитися, система може попросити водія скинути швидкість до необхідної або збільшити дистанцію до попереду автомобіля, що йде. Тільки коли всі умови будуть дотримані, автомобіль дозволить влючить систему натисканням кнопки на кермі. Якщо водій почне поворачить кермо або натискати на педалі, «автопілот» відключиться. При цьому він не буде відключатися в ситуаціях, коли електроніка може порахувати, що перехід в ручний режим управління зараз небезпечний — наприклад, коли система вже початку виконання повороту.

Зараз безпілотні прототипи Google — і звичайні машини, оснащені сенсорами, і повністю новий компактний автомобіль власної розробки «Гугла» — проходять випробування в Каліфорнії, Техасі, Вашингтоні та Арізоні. Зокрема, в середині травня компанія почала пошук випробувачів в Арізоні. Тестерам запропонували зарплату в 20 доларів за одну годину роботи.