Цинізм влади, або як Мінсоцполітики та ПФУ Конституцію розтоптали

rrz

В редакцію сайту звернувся громадянин-пенсіонер із Чернігівської області, якому після 2 років поневірянь у спробах «добитись» справедливості в українських чиновників більше нічого не залишилося.

Після вивчення всіх матеріалів наданих пенсіонером bizresurs вирішив висвітлити зміст взаємовідносин влади і громадянина.

Додатковим мотивом висвітлення теми є також те, що Уповноважений з прав людини Верховної Ради України став на сторону пенсіонера та вважає порушенням законодавства дії Мінсоцполітики та ПФУ.

Тепер, хронологія подій.

В 2014-2015 роках пенсіонери, переважно колишні «держслужбовці» почали звертатись до управлінь Пенсійного фонду України (далі УПФУ) із зверненнями, щодо перерахунку пенсії у зв’язку із «раніше невключеними сумами матеріальної допомоги на оздоровлення» при обрахунку пенсії.

УПФУ звичайно відмовляли в перерахунку, що в свою чергу призвело до низки судових позовів. В переважній більшості судових рішень суд зобов’язував УПФУ зробити перерахунок пенсії в сторону збільшення.

Деяким пенсіонерам пощастило, УПФУ перерахували пенсії в сторону збільшення, але переважній більшості не перерахували, а є випадки, що навіть зменшили – це випадок пенсіонера із Чернігівщини, який звернувся до редакції.

З метою саботажу виконання судових рішень на початковій стадії в УПФУ вдались до «тактики невиконання судових рішень». Органи державної виконавчої служби виявились «безсилими» — судові рішення залишились невиконаними.

Але усвідомлюючи всю відповідальність за невиконання судових рішень Мінсоцполітики, як куратор Пенсійного фонду України (далі ПФУ) та ПФУ вдалися до цинічної стратегії під назвою «трактування законодавства».

Тепер вдумайтесь….., що роблять у Пенсійному фонді України по відношенню до «нашого» пенсіонера:

При перерахунку пенсії, яка була нарахована згідно Закону України «Про державну службу» в редакції закону 2009 року (90% від середньої з/п) чиновники Пенсійного фонду України застосовують норми Закону України «Про державну службу» в редакції 2014 року (перераховують на 60% середньої з/п).

Виходить що, пенсіонер звернувсь до суду з метою збільшення пенсії, суд задовольнив вимоги, а далі…. «взялись за справу» чиновники ПФУ та зменшили пенсіонеру пенсію.

Виникає питання, а як же статті 22,58 Конституції України?

  • Стаття 22 Конституції України: «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».
  •  Статті 58 Конституції України: «Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи»

З питань захисту своїх прав та Конситуції України «наш» пенсіонер звертавсь до Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, Пенсійного фонду України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України.

Все марно, чиновники надіслали «відписки», мабуть працюють за принципом: «закон, як дишло, як повернув так і вийшло», «ворон ворону око не виклює», «рука руку миє». Нікому не має справи, вибачте за «сарказм», до якоїсь там Конституції України.

З проханням захисту своїх прав «наш» пенсіонер йде далі – звертається до Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України, пані Лутковської. Як виявилось це єдина інстанція, що надала адекватну відповідь та визнала, що в ПФУ порушили положення Конституції України. Уповноважений з прав людини у ВР вносить до Мінсоцполітики «найвищий акт реагування», але в Мінсоцполітики не зважають на такі акти.

Але найгірше в тому, що таке «трактування законодавства» від Мінсоцполітики та ПФУ може призвести до значних загроз існування правової системи України.

64-6541-46

Такий випадок застосування законодавства України посадовими особами ПФУ при виконанні постанови суду є таким, що створює «злочинний» прецедент. Порушивши ст. 22,58 Конституції України чиновники ПФУ «легалізують» та узаконюють можливість дії законів України в «зворотному напрямку в часі».

Вказаний прецедент, якщо його не припинити, в подальшому в Україні із «задоволенням» будуть використовувати «рейдери» та «злочинці» у всіх видах господарської діяльності, цивільного законодавства, кримінального законодавства та інших сферах правового регулювання, коли дізнаються, що такі дії успішно та без покарання вчиняють посадові особи державного Пенсійного фонду України.

В одній із приватних розмов чиновник ПФУ, на правах анонімності, розповів:

«Такі дії Мінсоцполітики та ПФУ продиктовані тим, що існує дефіцит пенсійного фонду, тому навіть дозволено Конституцію порушувати, щоб не збільшувати суми виплат».

Як завжди чиновники закривають «дірки» через порушення прав простих громадян-пенсіонерів.

Хотілося б нагадати Прем’ер-міністру – Гройсману, міністру Мінсоцполітики – Реві, голові ПФУ – Зарудному, що є чудові механізми наповнення держбюджету України, який є донором ПФУ, такі як:

— податковий борг компанії ВАТ «Укрнафта» (за різними оцінками близько 10 млрд. гривень);
— боротьба із виведенням прибутків в офшори (Закон України «Про трансферне ціноутворення»);
— повернення «вкрадених коштів чиновниками Януковича» (так званий Закон про «спецконфіскацю» близько 40 млрд. гривень);
— боротьба із контрабандою;
— боротьба із тіньовим обігом лікеро-горілчаних виробів, та багато інших заходів.

А в результаті виходить так, що «найгарніший», безапеляційний метод забезпечення держбюджету та фінансової стабільності в Україні влада вибрала, як завжди – через порушення прав простих громадян України.